ABG SUNN

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu
Armut Meyve iç kararması kontrolü, meyve kalitesinin depolama ve raf ömrü boyunca muhafazası. () 0,042
Ayva Ayva iç kararması kontrolü, meyve eti sertliği muhafazası () 0,084
Elma Elma kabuk yanıklığının kontrolü, meyve sertliği ve malik asit miktarının muhafazası ( ) 0,042
Erik İç çökmesi kontrolü, meyve kalitesinin muhafazası () 0,042
Kivi Meyve eti sertliğinin, meyve kalitesinin depolama ve raf ömrü boyunca muhafazası () 0,042
Trabzon Hurması Meyve eti sertliğinin, meyve kalitesinin muhafazası () 0,042

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:

ABG Sunn diğer ürünlerle karıştırılarak kullanılmaz.

ÜRÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLAMASI:

Meyveler depoya yerleştirildikten ve depoda gerekli işlemler yapıldıktan sonra jeneratör depo tabanına vantilasyonun en iyi olduğu bir yere yerleştirilir. Jeneratörün kapağı açılır. İçerisine 8 litre oda sıcaklığında su doldurulur. Açma düğmesine basılarak (kırmızı ışık yanar) jeneratör çalıştırılır ve ABG Sunn poşeti jeneratöre konulur. ABG Sunn salımı yaklaşık 5 dakika sonra başlayacaktır. Jeneratörün çalıştırılmasından hemen sonra, uygulayıcı depo kapısını sıkıca kapatarak depodan ayrılmalıdır.

Uygulama 1 kez yapılır ve depolama boyunca başka uygulama yapılmaz.

ÜRÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

ABG Sunn depolama süresince elmalarda kabuk yanıklığının kontrolü, meyve eti sertliği ve meyvedeki asit miktarının ve tüm ürünlerde meyve kalitesinin depolama ve raf ömrü boyunca muhafazasını sağlar. Uygulama hasattan sonra mümkün olan en kısa sürede yapılmalı ve bu süre hasattan sonra bir haftayı geçmemelidir.  

En yüksek etki için, uygulama hasattan sonra mümkün olan en kısa sürede yapılmalı ve bu süre hasattan sonra bir haftayı geçmemeli ve hasat sırasında ürünün zedelenmemesine özen gösterilmelidir. Elmada deponun tümünün bir defada doldurulup uygulanmasına çalışılmalı, zorunlu durumlarda ise aynı depoda 24 saat ara ile en fazla üç uygulama yapılmalıdır. Uygulamadan sonra depo 24 saat kapalı tutulmalı ve ürünün deponun her tarafına eşit olarak yayılması için depoda bir vantilasyon sistemi en az 1 saat süreyle çalıştırılmalıdır.   

Armut:

ABG Sunn uygulaması yapılacak armutlar optimum hasat seviyesinde iken hasat edilmiş ve fiziksel zarar görmemiş meyvelerden oluşmalıdır. Uygulama mümkün olan en kısa sürede yapılmalı ve bu süre bir haftadan fazla olmamalıdır. Uygulama yapılacak deponun tümü doldurularak tek seferde uygulama yapılmalıdır. Uygulamadan sonra Hermetik özellikte olan depo 24 saat boyunca kapalı tutulmalı ve ürünün depoda her yere eşit miktarda yayılması için ventilasyon sistemi uygulama boyunca çalışır durumda olmalıdır.

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler