ANHORGAP

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu
Pamuk Tütün Beyazsineği(Bemisia tabaci) 350 ml/da larva ve ergin

Pamukta yeşil aksam ilaçlamasında kullanılır

ANHORGAP, Lambda-cyhalothrin gibi bir çok insektisitle karışabilir. Karışım yapmadan önce karışım denemelerinin yapılması ve karışım yapılacaksa ilaçların ayrı ayrı sulandırıldıktan sonra karıştırılmaları tavsiye edilir.

Lambda-cyhalothrin:Böceklerin sinir sistemi üzerinde etkilidir.Sodyum kanalları aracılığı ile nöronların işleyişini bozar.Kontak ve mide etkilidir.Kovucu özelliğe sahiptir. Hızlı ve uzun süreli etkiye sahiptir.

Buprofezin: Kontak ve mide etkili insektisit ve akarisit. Nimf ve larvaların deri değişikliğini yavaşlatarak ölümlerine sebep olur.Ergin dişinin yumurtlamasını azaltır, ilaç uygulanmış böceğin yumurtaları steril olur. 

Kitin sentezi inhibitörüdür (Type1(Homopteran))

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:

Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan BKÜ önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Uygulama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan karışımı aynı gün içinde kullanınız.

KALİBRASYON:

Uygulama öncesinde uygulama makinesinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Uygulamalarda iyi bir kaplama sağlayacak şekilde belirli alana verilecek karışım miktarı ayarlanmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde rüzgarsız veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır.

UYGULAMA MAKİNESİNİN TEMİZLİĞİ:

Uygulamanın tamamlanmasından hemen sonra uygulama makinesinin deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçalarının yıkanmasını sağlayınız. Yıkama işlemini su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıkları su kaynaklarına boşaltmayınız

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ>

ANHORGAP, kontakt ve mide yolu ile etkiye sahiptir. Kontakt etkisi anidir. Larvalara etki, kitin sentezini önleyerek meydana geldiğinden, larvalarda ölüm, larvaların dönem değiştirmelerinden sonra görülür.

Pamukta tütün beyazsineğine karşı beyazsinek yoğunluğu dikkate alındığında yaprak başına 10 larva + pupa bulunduğunda mücadeleye başlanmalıdır.

 

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler