BAYSTAR

BAYSTAR

BAYSTAR

Hasat Yardımcıları & BGD

SC (Süspansiyon Konsantre)
119.75+59.88 g/L Thidiazuron+Diuron

Ürün Belgeleri

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu PHI
Pamuk Yaprak Döktürücü () 60 ml/da Pamuk hasadından 10-14 gün önce

Kullanma Uyarıları:
- Bitki koruma ürününü pamuktan başka kültür bitkisinde kullanmayınız. :
-BAYSTAR (Thidiazuron+Diuron 119.75+59.88 g/l ) kullanılan Pamuk tarlasına ekilecek kültür bitkileri için sınırlama :
  Havuç                                                                             3 ay ekmeyiniz.
  Baklagil, Yonca , kökü ve yaprağı yenen sebzeler         2 ay ekmeyiniz.
  Hububat , Darı , Mısır                                                    2 hafta ekmeyiniz.
  Soğan                                                                             4  ay ekmeyiniz.
  Marul                                                                              9  ay ekmeyiniz.


- 24 saat içerisinde yağış olması halinde uygulamayı tekrarlayınız.
- Daha önce Sodyum chlorat, Magnesyum chlorat veya Diquat kullanılmış tarlalara BAYSTAR atmayınız.
BAYSTAR (Thidiazuron+Diuron 119.75+59.88 g/l ) pamukta hasat öncesi kullanıldığından diğer ilaçlarla karıştırılmasına gerek duyulmamaktadır.
THIADIZURON
Sitokinin aktivite eder.Yeşil yapraklardan emilerek gövde ile yaprak sapı arasındaki dokuyu stimule eden bitki büyüme düzenleyicisidir.     

DIURON
Fotosentetik elektron taşıma inhibitörü. Translokasyon ile ksilem içinde acropetal olarak  kökler tarafından emilen sistemik herbisit.

ÜRÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI: Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan ürün önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. İlaçlama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan karışımı aynı gün içinde kullanınız.

KALİBRASYON: Uygulama öncesinde ilaçlama makinesinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Uygulamalarda iyi bir kaplama sağlayacak şekilde belirli alana verilecek karışım miktarı iyi ayarlanmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır.

İLAÇLAMA MAKİNESİNİN TEMİZLİĞİ: Uygulamanın tamamlanmasından hemen sonra ilaçlama makinesinin deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçaların yıkanmasını sağlayınız. Yıkama işlemini su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıkları su kaynaklarına boşaltmayınız.

BAYSTAR (Thidiazuron+Diuron 119.75+59.88 g/l ) pamuk hasadından 10-14 gün önce uygulanan ve yaprakların yeşil olarak dökülmesini sağlayan bir bitki koruma ürünüdür. Yapraklar tarafından alınır ve sapın gövdeye bağlandığı yerdeki ayırıcı dokunun erken olgunlaşmasını sağlayarak, yaprakların henüz yeşilken dökülmelerine neden olur. Yapraklar kurumadan döküldüğü için kozalardaki pamuk lifleri temiz kalır ve pamuğun bir seferde hasadına imkân sağlar. Bitki koruma ürünü hem serin hem de sıcak hava koşullarında iyi sonuç verir.

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler