CHUCK

CHUCK

CHUCK

Fungisit

FS (Tohum İlaçlaması İçin Akıcı Konsantre)

Triticonazole + Pyraclostrobin

Ürün Belgeleri

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu
Buğday Tahıl Fide Yanıklığı, Kök ve Kökboğazı Çürüklüğü Hastalıkları (Fusarium spp., Rhizoctonia spp., Pythium spp.) 50 ml/100 kg tohum

Tohum Uygulaması İçin:

Tohum uygulama işlemi döner uygulama bidonu veya tohuma püskürtme prensibi ile çalışan tohum uygulama makinesi ile yapılabilir. Uygun ekipman bulunamaması durumunda, tohumlar düz bir zemine yayılarak homojen bir kaplama sağlanacak şekilde uygulama yapılır. İlaçlanmış tohum evvelce yapılmış mibzer ayarını değiştirebileceğinden ekimden önce ilaçlı tohum ile mibzer ayarının tekrar yapılması tavsiye edilir. Kullandıktan sonra uygulama aletinin iyice temizlenmesi gerekir.

 

Chuck (80 g/l Triticonazole + 40 g/l Pyraclostrobin) Diğer bitki koruma ürünleri ile karıştırılmadan önce ön karışım testi yapılması tavsiye edilir. Karışımların bekletilmeden uygulanması gerekmektedir.

Uygulama Varili (Kaskat) ile Uygulama Yapılacak ise:

100 kg tohum için önerilen ürün bir kap içerisinde 1,5 litre su ile iyi bir şekilde karıştırıldıktan sonra yavaş yavaş birkaç defada uygulama variline ilave edilir. Her defasında uygulama varili çevrilerek tohumların homojen bir şekilde kaplanması sağlanır. 

Uygulama Tertibatı Olan Selektörlerde ise:

Ön deneme yapılarak tohumun ideal bir şekilde kaplanmasını sağlayacak su miktarı bulunur. İdeal su miktarı tohumu iyice kaplayan ancak akmayan su miktarıdır. Bu husus sağlandıktan sonra gerekli miktar su ile iyice karıştırılır ve uygulama tertibatı deposuna konularak uygulama yapılır. Çimlenme kapasitesi düşük, soyulmuş veya çatlamış, ekime uygun olmayan tohumluk kullanmayınız.

 

Kullanmadan önce ürünü iyice çalkalayınız. Uygulamadan sonra paketlenecek tohumun kurumuş olduğundan emin olunmalıdır.

 

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler