EFHUN

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu Son Uygulama ile Hasat Arasındaki Süre
Domates Olgun yeşil domateslern kızarmasnı hızlandırarak erken yoğun ve yeknesak hasat sağlamak () 200-300 ml/da 14 gün
Pamuk Koza açımını teşvik etmek ve yeknesak hasat sağlamak () 300 ml/da 14 gün

EFHUN (480 g/l Ethephon ) Diğer ürünlerle karıştırılarak kullanılması tavsiye edilmez.

ETHEPHON:

Sistemik etkili bitki büyüme düzenleyicisi. Bitki dokuları içine nüfuz eder ve büyüme süreçlerini etkileyen etilene  ayrışır.

ÜRÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI: Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan ürün önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. İlaçlama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan karışımı aynı gün içinde kullanınız.

KALİBRASYON: Uygulama öncesinde ilaçlama makinesinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Uygulamalarda iyi bir kaplama sağlayacak şekilde belirli alana verilecek karışım miktarı iyi ayarlanmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır.

İLAÇLAMA MAKİNESİNİN TEMİZLİĞİ: Uygulamanın tamamlanmasından hemen sonra ilaçlama makinesinin deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçaların yıkanmasını sağlayınız. Yıkama işlemini su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıkları su kaynaklarına boşaltmayınız.

ÜRÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ; Sera veya açıkta yetiştirilen hibrit çeşitlerde sadece yeşil olgunluk aşamasına gelmiş domates salkımlarına püskürtme biçiminde uygulama yapıldığında turfanda ürün elde edilir. Bu uygulamada çiçek ve diğer genç salkımlara ürün uygulanmamasına dikkat edilmelidir.

HASAT; Ürün uygulandıktan sonra normal tarım tekniklerinin uygulanmasına devam edilmeli ve en uygun hasat zamanını belirlemek için tarla yakından gözlenmelidir.

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler