MERLOT

MERLOT

MERLOT

Herbisit

OD (Yağ Bazlı Süspansiyon Konsantre)

Mesosulfuron methyl + Pyroxsulam+ Mefenpyr Diethyl

Ürün Belgeleri

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Yabancı Ot Dozu
Buğday Yabani fiğ (Vicia sativa) Buğdayın kardeşlenme dönemi ortasında ve yabancı otların aktif büyümelerinin hızlı olduğu genç dönemlerinde (2-6 gerçek yaprak)
Buğday Adi yavşan otu(Veronica hederifolia) Buğdayın kardeşlenme dönemi ortasında ve yabancı otların aktif büyümelerinin hızlı olduğu genç dönemlerinde (2-6 gerçek yaprak)
Buğday Yabani hardal(Sinapis arvensis) Buğdayın kardeşlenme dönemi ortasında ve yabancı otların aktif büyümelerinin hızlı olduğu genç dönemlerinde (2-6 gerçek yaprak)
Buğday İtalyan çimi (Lolium multiflorum) Buğdayın kardeşlenme dönemi ortasında ve yabancı otların aktif büyümelerinin hızlı olduğu genç dönemlerinde (2-6 gerçek yaprak)
Buğday Yumuşak başaklı kuş yemi(Phalaris paradoxa) Buğdayın kardeşlenme dönemi ortasında ve yabancı otların aktif büyümelerinin hızlı olduğu genç dönemlerinde (2-6 gerçek yaprak)

Merlot Uygulama Zamanı: Buğdayın kardeşlenme dönemi ortasında ve yabancı otların aktif büyümelerinin hızlı olduğu genç dönemlerinde (2-6 gerçek yaprak)

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:

Merlot organik fosforlu ürünler, yaprak gübreleri ile karıştırılmaz. Diğer bitki koruma ürünleri ile karışım yapılacak ise karıştırılmadan önce ön karışım denemesi yapılması tavsiye edilir.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:

Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Uygulama makinesinin deposu yarıya kadar suyla doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan bitki koruma ürünü aynı gün içinde kullanılmalıdır. Dekara kullanılacak su miktarı 20-40 lt. olmalı, uygulamalarda yelpaze hüzmeli meme kullanılmalıdır.

KALİBRASYON:

Uygulama öncesinde uygulama makinesinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Uygulamalarda iyi bir kaplama sağlayacak şekilde belirli alana verilecek karışım miktarı iyi ayarlanmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgârlı hava koşullarında yapılmalıdır.

İLAÇLAMA MAKİNESİNİN TEMİZLİĞİ:

Uygulamanın tamamlanmasından hemen sonra ilaçlama makinesinin deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçalarının yıkanmasını sağlayınız. Yıkama işlemini su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıkları su kaynaklarına boşaltmayınız.

 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Merlot sistemik bir ürün olup, yabancı otların yaprakları ve kısmen kökleri vasıtasıyla bünyeye alınır ve yabancı otların tüm bölgelerine taşınır. Köklerin topraktan su ve besin maddesi alınımı durur. Böylece buğday bitkisi ile rekabeti çok kısa sürede bitmiş olur.

Yabancı otlar başlangıçta renk değişimine uğrayıp deforme olurlar ve sonunda kuruyarak ölürler. Ölümler türlere ve büyüme şartlarına bağlı olarak 2-4 hafta içerisinde olur.

Merlot yabancı otların 2-6 yapraklı genç ve aktif büyüme dönemlerinde, buğdayın kardeşlenme dönemi ortasından sapa kalkma başlangıcına kadar olan devrede kullanılmalıdır. Yabancı otların kıştan çıkışta gösterdikleri durgun dönem atlatılmadan, yani ilkbaharda gelişme yeniden başlamadan önce kullanmayınız.

Buğdayın kardeşlenme başlangıcı gibi erken dönemlerinde uygulanması tavsiye edilmez. Hava sıcaklığının 5 0C’nin altında olduğu dönemlerde kullanılması tavsiye edilmez. Hava tahminlerine göre don olayı veya yoğun yağış beklenen dönemlerde, kuraklık halinde ve buğdayın stresli olduğu koşullarda kullanılması tavsiye edilmez.

MÜNAVEBE BİTKİLERİ

Şekerpancarı, kanola, bezelye, nohut, mısır, soya fasulyesi, fasulye, mercimek, ayçiçeği 9 ay sonra ekilebilir. Diğer ürünler için mutlaka firmamıza danışınız.Bitki koruma ürününün uygulanmasının ardından 1 ay sonra buğday ekilebilir.

 

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler