MİTAFAX 200 FF

MİTAFAX 200 FF

MİTAFAX 200 FF

Fungisit

FF (Tohuma Uygulanan Akıcı Konsantre)
205.9+205.9 g/L Carboxin + Thiram

Ürün Belgeleri

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu PHI
Arpa Kapalı Rastık (Ustilago hordei) 300 ml/100 kg tohuma
Buğday Kök Boğazı Çür. (Fusarium spp.) 300 ml/100 kg tohuma
Buğday Rastık (Ustilago tritici) 300 ml/100 kg tohuma
Buğday Sürme (Tilletia foetida, T. Caries) 300 ml/100 kg tohuma
Pamuk Çökerten (Pythium spp., Rhizoctania spp., Alternaria spp., Fusarium spp., Sclerotinia spp. ) 400 ml/100 kg tohuma
Pamuk Çökerten (Pythium spp., Rhizoctania spp., Alternaria spp., Fusarium spp., Sclerotinia spp. ) 500 ml/100 kg az havlı tohuma
Pamuk Çökerten (Pythium spp., Rhizoctania spp., Alternaria spp., Fusarium spp., Sclerotinia spp. ) 600 ml/100 kg çok havlı delinte tohuma
MİTAFAX 200 FF (Carboxin+Thiram 205.9+205.9 g/L) Başka bitki koruma ürünleri ile karıştırılarak kullanılması tavsiye edilmez.
CARBOXIN:
Sistemik bir fungisittir. 
Solunum elektron transferinde complex II (Succunic asit dehidrojenazı) yi bozarak mitokondrial fonksiyonları engeller. 

Öncelikle ilaçlanacak tohumları yabancı maddelerden ve tozdan arındırılmış ve gravitasyona tabi tutularak homojen bir hale getirilmiş olmalıdır. Pamuk tohumları ise delintasyon işlemine tabi tutulduktan sonra uygulama yapılmalıdır. İyi ve güvenli bir uygulama için profesyonel ilaçlama ekipmanlarının kullanımı özellikle tercih edilmelidir.

Tohum uygulaması için: Tohum uygulama işlemi döner uygulama bidonu veya tohuma püskürtme prensibi ile çalışan tohum uygulama makinesi ile yapılabilir. Uygun ekipman bulunamaması durumunda, tohumlar düz bir zemin üzerine yayılarak homojen bir kaplama sağlanacak şekilde uygulama yapılır. İlaçlanmış tohum daha evvelce yapılmış mibzer ayarını değiştirebileceğinden ekimden önce ilaçlı tohum ile mibzer ayarının tekrar yapılması tavsiye edilir. Kullandıktan sonra uygulama aletinin iyice temizlenmesi gerekir.

Uygulama varili (Kaskat) ile uygulama yapılacak ise: 100 kg tohum için önerilen ürün bir kap içerisinde yeteri kadar su ile iyi bir şekilde karıştırıldıktan sonra yavaş yavaş birkaç defada uygulama variline ilave edilir. Her defasında uygulama varili çevrilerek tohumların homojen olarak iyi bir şekilde kaplanması sağlanır.

Uygulama tertibatı olan selektörlerde ise, ön deneme yapılarak tohumun ideal bir şekilde kaplanmasını sağlayacak su miktarı bulunur. İdeal su miktarı tohumu iyice kaplayan ancak akmayan su miktarıdır. Bu husus sağlandıktan sonra gerekli miktar su ile iyice karıştırılır ve uygulama tertibatı deposuna konularak uygulama yapılır. Çimlenme kapasitesi düşük, soyulmuş veya çatlamış, ekime uygun olmayan tohumluk kullanmayınız. Kullanmadan önce ürünü iyice çalkalayınız. Uygulamadan sonra paketlenecek ilaçlı tohumun kurumuş olduğundan emin olunmalıdır.

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler