MOONMİTE

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu Son Uygulama ile Hasat Arasındaki Süre
Biber (sera) İki noktalı kırmızıörümcek(Teranychus urticae) 75 g/100 L su (Larva, nimf, ergin) -
Domates (sera) Tütün Beyazsineği(Bemisia tabaci) 100 g/100 l su larva, ergin 3 gün
Domates (sera) Pas akarı(Aculops lycopersici) 75 g/100 l su larva, ergin 3 gün
Elma Avrupa kırmızıörümceği(Panonychus ulmi) 50 g/100 l su larva, nimf, ergin 21 gün
Elma İki noktalı kırmızıörümcek(Teranychus urticae) 75 g/100 l su larva, nimf, ergin 21 gün

MOONMİTE  (Pyridaben %20) Bordo bulamacı hariç diğer insektisit ve fungisitlerle karıştırılabilir.

PYRIDABEN:

Sistemik etkili olmayan  insektisit ve akarisitir. 

Hızlıca öldürür  ve uzun rezidüel aktiviteye sahiptir. Özellikle larva ve nimf dönemleri olmak üzere  tüm gelişim aşamalarında  aktiftir.

Mitokondriyal elektron taşıma inhibitörü.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI: Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. İlaçlama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken hazırlanan karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan karışımı aynı gün içinde kullanınız.

KALİBRASYON: Uygulama öncesinde ilaçlama makinesinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Uygulamalarda iyi bir kaplama sağlayacak şekilde belirli alana verilecek karışım miktarı iyi ayarlanmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır

İLAÇLAMA MAKİNESİNİN TEMİZLİĞİ: Uygulamanın tamamlanmasından hemen sonra ilaçlama makinesinin deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçaların yıkanmasını sağlayınız. Yıkama işlemini su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıkları su kaynaklarına boşaltmayınız.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Elma-Kırmızıörümcek: Mayıs ayı başından itibaren 100 yaprakta periyodik olarak yapılacak sayımlarda yaprak başına ortalama 8-10 adet canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.

Domates-Tütün beyazsineği: 50 yaprakta yaprak başına ortalama Mayıs-Haziran aylarında 0.5-2 larva, Temmuz-Ağustos aylarında 2-3 larva, Eylül ayında 3 larva görüldüğünde uygulamaya başlanır.

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler