OUTRİBUT

OUTRİBUT

OUTRİBUT

Herbisit

WG (Suda dağılabilen granül)

Propoxycarbazone-sodium +Mesosulfuron-methyl +Mefenpyr-diethyl

Ürün Belgeleri

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Yabancı Ot Dozu
Buğday Yabani yulaf(Avena sterilis) 20 g/da+100 ml/da Agro Poly 8020* Buğdayın kardeşlenme döneminde ve yabancı otların aktif büyümelerinin hızlı olduğu genç dönemlerinde (2-6 gerçek yaprak, kardeşlenme dönemleri)
Buğday Kısa başaklı kuş yemi(Phalaris brachystachys) 20 g/da +100 ml/da Agro Poly 8020*Buğdayın kardeşlenme döneminde ve yabancı otların aktif büyümelerinin hızlı olduğu genç dönemlerinde (2-6 gerçek yaprak, kardeşlenme dönemleri).
Buğday Tilkikuyruğu(Alopecurus myosuroides) 20 g/da +100 ml/da Agro Poly 8020*Buğdayın kardeşlenme döneminde ve yabancı otların aktif büyümelerinin hızlı olduğu genç dönemlerinde (2-6 gerçek yaprak, kardeşlenme dönemleri).
Buğday İtalyan çimi (Lolium multiflorum) 25 g/da +100 ml/da Agro Poly 8020*Buğdayın kardeşlenme döneminde ve yabancı otların aktif büyümelerinin hızlı olduğu genç dönemlerinde (2-6 gerçek yaprak, kardeşlenme dönemleri).
Buğday Püsküllü çayır (Bromus sterilis) 30 g/da +100 ml/da Agro Poly 8020*Buğdayın kardeşlenme döneminde ve yabancı otların aktif büyümelerinin hızlı olduğu genç dönemlerinde (2-6 gerçek yaprak, kardeşlenme dönemleri).

Outribut (% 6.75 Propoxycarbazone-sodium + % 4.5 Mesosulfuron-methyl + % 9 Mefenpyr-diethyl (safener)) Organik fosforlu insektisitler ile karıştırılmaz. Diğer karışımlar için firmamıza danışınız.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI: Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. İlaçlama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Dekara kullanılacak su miktarı 20-40 litre olmalı, uygulamalarda yelpaze huzmeli meme kullanılmalıdır. Hazırlanan karışım aynı gün içinde kullanılmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır.

KALİBRASYON: Uygulama öncesinde ilaçlama makinesinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Dekara kullanılacak su miktarını tespit etmek için uygulama makinesinin deposu su ile doldurulur. Bu su ile ne kadar alanın ıslatıldığı belirlenir ve uygulamada kullanılacak su miktarı hesaplanır.

İLAÇLAMA MAKİNESİNİN TEMİZLİĞİ: Uygulamanın tamamlanmasından hemen sonra ilaçlama makinesinin deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçaların yıkanmasını sağlayınız. Yıkama işlemini su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıkları su kaynaklarına boşaltmayınız.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ

OUTRIBUT yabancı otların yaprakları ve kökleri vasıtasıyla bünyeye alınır ve yabancı otların tüm bölgelerine taşınır. Köklerin topraktan su ve besin maddesi alınımı durur. Böylece buğday bitkisi ile rekabeti çok kısa sürede bitmiş olur. Yabancı otlar başlangıçta renk değişimine uğrayıp deforme olurlar ve sonunda kuruyarak ölürler. Ölümler türlere ve büyüme şartlarına bağlı olarak 2-4 hafta içerisinde olur. Soğuk hava, kuraklık ve aşırı yağışın neden olduğu stres koşullarında uygulama ertelenmelidir.

Münavebe ürünlerinde dikkat edilecek hususlar
OUTRIBUT uygulandıktan 1 yıl sonra mısır, ayçiçeği, haşhaş, şekerpancarı ekilebilir. Diğer ürünler için firmamıza danışınız.

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler