OVNİER

OVNİER

OVNİER

Biyolojik & Botanik

SL  (Sıvı Formülasyon)
% 1,5 Ampelomyces quisqualis strain Aq1

Ürün Belgeleri

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu PHI
Domates Külleme (Leveillula taurica) 300 ml/da (sera) 0

-       Bitkide külleme hastalığına yol açan fungusa hastalık bulaştırır.

-       Ortalama 10 günde hastalık, fungusun tümünü kaplar.

-       Ve sonunda hastalığı ortadan kaldırır

Ovnier’i fungisitler ile karıştırmayın. Ovnier uygulaması ile bir fungusit uygulaması arasında en az 7 gün beklenmesi önerilir.

AMPELOMYCES QUISQUALIS

Hiperparazitizm, Rekabet, Antibiyosis

Bitkide külleme hastalığına yol açan fungusa hastalık bulaştırır. Ortalama 10 günde hastalık, fungusun tümünü kaplar. Enzimatik hareket ile mildiyö hiflerinin istilası ve konukçu hücre duvarlarını penetre ederek konukçunun yavaşça ölümüne sebep olur.

Bitki için uygun dozda ilaç, gerekli miktarda su ile ayrı bir kapta karıştırılıp, kısmen su dolu olan aletin deposuna yavaş ve sürekli bir şekilde karıştırılarak ilave edilir ve depo su ile tamamlanır.

İlaçlama bitkilerin gövde, yaprak ve dallarında kuru bir yer kalmayacak şekilde eşit olarak pülverize yapılmalıdır. Sıcak saatlerde, rüzgarlı havalarda, bitkilerin yaprakları çok kuru ve solgun olduğunda ilaçlama yapılmamalıdır. İlaçlama en kısa sürede tamamlanmalıdır. Karışımın pH’sı 4,5 – 8,5 arasında olmalıdır.

Ovnier uygulamasına ilk hastalık belirtilerinin  görülmesi ile başlayınız ve şartlar değişmedikçe 7-10 gün ara ile kullanmaya devam ediniz

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler