PARROW

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu Son uygulama ile Hasat Arasındaki Süre
Bağ İki noktalı kırmızı örümcek(Teranychus urticae) 25 ml/100 l su (nimf, ergin) 14 gün
Elma Avrupa kırmızı örümceği(Panonychus ulmi) 30 ml/100 l su (yumurta, nimf ergin) 14 gün
Elma Akdiken akarı(Tetranychus viennensis) 25 ml/100 l su (yumurta, nimf ergin) 14 gün
Kiraz İki noktalı kırmızı örümcek(Teranychus urticae) 25 ml/100 l su (nimf, ergin) 14 gün
Şeftali İki noktalı kırmızı örümcek(Teranychus urticae) 25 ml/100 l su (nimf, ergin) 14 gün

Parrow adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 23 olarak sınıflandırılmış bir akarisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için Parrow’un aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 23 harici) bitki koruma ürünleri kullanılmasına özen gösteriniz.

Diğer bitki koruma ürünlerinin formülasyonu ve özellikle solvent miktarı karışımı etkiler. Bu nedenle karışım yapılacak ise uygulama öncesi bir ön karışım testi yapılmalıdır.

Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. İlaçlama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken hazırlanan karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan karışımı aynı gün içinde kullanınız.

KALİBRASYON:

Uygulama öncesinde ilaçlama makinesinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Uygulamalarda iyi bir kaplama sağlayacak şekilde belirli alana verilecek karışım miktarı iyi ayarlanmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır

İLAÇLAMA MAKİNESİNİN TEMİZLİĞİ:

Uygulamanın tamamlanmasından hemen sonra ilaçlama makinesinin deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçaların yıkanmasını sağlayınız. Yıkama işlemini su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıkları su kaynaklarına boşaltmayınız.

Elma-Avrupa Kırmızıörümceği: Mayıs ayı başından itibaren 100 yaprakta periyodik olarak yapılacak sayımlarda yaprak başına ortalama 8-10 adet canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.

Kiraz-İki Noktalı Kırmızıörümcek: Uygulamalar meyvesiz ağaçlarda veya hasattan sonra yapılmalıdır.

Bağ--İki Noktalı Kırmızıörümcek: Yapılan sayımlarda ortalama 5–8 adet canlı birey/yaprak olduğunda uygulama yapılır.

Şeftali—İki Noktalı Kırmızıörümcek: Mayıs ayından itibaren 100 yaprakta periyodik olarak yapılacak sayımlarda, yaprak başına ortalama 8-10 adet bireyi geçmesi durumunda uygulama yapılmalıdır.

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler