PULSUFER

PULSUFER

PULSUFER

Hasat Yardımcıları & BGD

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu
Armut İri ve standart meyve ( ) 60 ml (William ve diğer çeş.)
Elma İri ve standart meyve ( ) 60-100 ml (Kırmızı çeşitler (Starking vs.)
Elma Paslanmaya karşı (Russeting) 70 ml (Sarı çeş. (Golden delicious vs.))
Elma İri standart meyve ve ince kabuk (Huge & standart fruit & thin rind) 60-100 ml (Sarı çeş. (Golden delicious vs.))
Elma Fidanların gelişmesi için (imroving for sapling) 200 ml (bütün çeşitlerde)

Diğer ürünlerle karıştırılarak kullanılması tavsiye edilmez

GIBBERELLINS GA4/GA7

Bitki büyüme düzenleyicisi olarak çalışır. Elmalarda yaprak kurumasını, armutta meyve değerini ve çimlenmeyi arttırır.

6- BENZYLADENINE

Hücre bölünmesi; yandan tomurcuk çıkması  gibi etkileri vardır. Meyve taneciklerinin dökülmesine,çiçek tomurcuğu oluşumuna ve  meyvelerin büyümesine yol açar.Yapraktan uygulama, ıslatma ve boyama şeklinde uygulama yapılır.

ÜRÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI: Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan ürün önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. İlaçlama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan karışımı aynı gün içinde kullanınız.

KALİBRASYON: Uygulama öncesinde ilaçlama makinesinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Uygulamalarda iyi bir kaplama sağlayacak şekilde belirli alana verilecek karışım miktarı iyi ayarlanmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır.

İLAÇLAMA MAKİNESİNİN TEMİZLİĞİ: Uygulamanın tamamlanmasından hemen sonra ilaçlama makinesinin deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçaların yıkanmasını sağlayınız. Yıkama işlemini su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıkları su kaynaklarına boşaltmayınız.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:
Pulsufer Elma ve Armut ağaçlarında kullanılan bir bitki gelişim düzenleyicisidir. Tavsiye edilen zaman ve dozlarda, sağlıklı ve bakımlı ağaçlarda uygun hava koşullarında kullanıldığında aşağıda belirtilen sonuçlar elde edilir.
- Tüm Elma, Armut çeşitlerinde meyveler irileşir, ağırlık kazanır, standart boy ve şekilde meyveler oluşur, daha fazla verim elde edilir.
- Daha çok meyve dalı oluşur, ağaçlarda şekil güzelleşir, meyve gözleri artar, daha fazla meyve elde edilir.
- Meyve tutumunu düzenler, meyve ağırlığını artırır, büyük ve iyi görünüşlü meyve oluşmasını sağlar.

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler