SAURY

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu Son Uygulama ile Hasat Arasındaki Süre
Biber (sera) Kırmızıörümcekler(Tetranychus spp.) 100 ml/100 l su larva, nimf, ergin 3 gün
Domates (sera) Kırmızıörümcekler(Tetranychus spp.) 100 ml/100 l su larva, nimf, ergin 3 gün
Karanfil (kesme çiçek) (sera) Süs bitkilerinde kırmızıörümcekler (Tetranychus urticae, Tetranychus cinnabarinus) 100 ml/ 100 l su (larva, nimf, ergin) -

Saury (125 g/l Bifenazate+ 7,5 g/l Abamectin) Bordo bulamacı, kükürt ve yazlık yağ ile karışmaz.

Saury (125 g/L. Bifenazate+ 7,5 g/L Abamectin) Kırmızı örümceklerin sinir sistemini bozarak hiperaktiviteye (sürekli hızlı hareketlilik) neden olur. BKÜ ile temas eden kırmızı örümceklerin beslenmesi 3 saat içerisinde durur. Ölümler 3-4'üncü günde görülmeye başlanır.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI: Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. İlaçlama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken hazırlanan karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan karışımı aynı gün içinde kullanınız.

KALİBRASYON: Uygulama öncesinde ilaçlama makinesinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Uygulamalarda iyi bir kaplama sağlayacak şekilde belirli alana verilecek karışım miktarı iyi ayarlanmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır.

İLAÇLAMA MAKİNESİNİN TEMİZLİĞİ: Uygulamanın tamamlanmasından hemen sonra ilaçlama makinesinin deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçaların yıkanmasını sağlayınız. Yıkama işlemini su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıkları su kaynaklarına boşaltmayınız.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:
Saury kırmızı örümceklerin kontrolunda kullanılan seçici bir akarisittir.

Domates - Kırmızıörümcekler: Domates’te yaprak başına ortalama 3 adet canlı kırmızıörümcek görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.

Biber-Kırmızıörümcekler: Biberde yaprak başına ortalama 1-3 adet canlı kırmızıörümcek görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.

Karanfil (kesme çiçek) - kırmızıörümcekler: Süs bitkisi ekim alanları sık sık kontrol edilerek özellikle yaprakların altında kırmızıörümcek aranır. Lokal bulaşma tespit edildiğinde ilaçlı mücadele sadece buralarda, sera veya açık alanlarda genelde yaygın bir bulaşmaya rastlandığında tamamı ilaçlanır.

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler