SAURY

SAURY

SAURY

Akarisit

(SC) Süspansiyon Konsantre
125 + 7,5 g/L Bifenezate + Abamectin

Ürün Belgeleri

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu PHI
Domates Kırmızı örümcek (Tetranychus cinnabarinus) 100 ml/100 l su (larva, nimf, ergin) 3 gün
Saury (125 g/L. Bifenazate+ 7,5 g/L Abamectin) Bordo bulamacı, kükürt ve yazlık yağ ile karışmaz.
Saury (125 g/L. Bifenazate+ 7,5 g/L Abamectin) Kırmızı örümceklerin sinir sistemini bozarak hiperaktiviteye (sürekli hızlı hareketlilik) neden olur. BKÜ ile temas eden kırmızı örümceklerin beslenmesi 3 saat içerisinde durur. Ölümler 3-4'üncü günde görülmeye başlanır.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI: Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. İlaçlama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken hazırlanan karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan karışımı aynı gün içinde kullanınız.

KALİBRASYON: Uygulama öncesinde ilaçlama makinesinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Uygulamalarda iyi bir kaplama sağlayacak şekilde belirli alana verilecek karışım miktarı iyi ayarlanmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır.

İLAÇLAMA MAKİNESİNİN TEMİZLİĞİ: Uygulamanın tamamlanmasından hemen sonra ilaçlama makinesinin deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçaların yıkanmasını sağlayınız. Yıkama işlemini su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıkları su kaynaklarına boşaltmayınız.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:
Saury kırmızı örümceklerin kontrolunda kullanılan seçici bir akarisittir.

Domates - Kırmızıörümcekler: Domates’te yaprak başına ortalama 3 adet canlı kırmızıörümcek görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler