SERRAVANT OD 170

SERRAVANT OD 170

SERRAVANT OD 170

İnsektisit

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu Son Uygulama ile Hasat Arasındaki Süre
Fındık Fındık kurdu (Curculio nucum) 25 ml /da, ergin 21 gün
Fındık Fındık Yeşil Kokarcası (Palomena prasina) 30 ml /da, nimf-ergin 21 gün
Şeftali Şeftali yaprakbiti(Myzus persicae) 30 ml / 100 l su 14 gün

Serravant OD 170 (150 g/l Thiacloprid + 20 g/l Deltamethrin) Başka bir bitki koruma ürünü ile karışım yapılmasına gerek yoktur. Ancak yaprak gübresi veya başka bir ürün ile karıştırılmak istenirse ön karışım testi yapılmalıdır.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI: Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan BKÜ önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Uygulama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan karışımı aynı gün içinde kullanınız.

KALİBRASYON: Uygulama öncesinde uygulama makinesinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Uygulamalarda iyi bir kaplama sağlayacak şekilde belirli alana verilecek karışım miktarı ayarlanmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır.

İLAÇLAMA MAKİNESİNİN TEMİZLİĞİ: Uygulamanın tamamlanmasından hemen sonra ilaçlama makinesinin deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçalarının yıkanmasını sağlayınız. Yıkama işlemini su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıkları su kaynaklarına boşaltmayınız

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Fındık kurduna karşı 10 ocakta 2’den fazla ergin saptandığında ve meyveler yaklaşık mercimek büyüklüğündeyken bir uygulama yapılmalıdır.

Fındık kokarcasına karşı bahçe büyüklüğüne göre 10-30 arasında ocak seçilir. Bir bez üzerine silkelenerek düşen erginler sayılır. 10 ocakta bir veya daha çok kışlamış ergin bulunan bahçelerde ilaçlama yapılır. Nimflerin saptandığı bahçelerde ise Temmuz ayının ilk yarısında, ocak başına ortalama bir nimf bulunduğunda uygulama yapılmalıdır.

Şeftali yaprakbitine karşı çiçek tomurcuklarının belirmesinden sonra, 50 ağaçta 7 dal bulaşık ise uygulama yapılmalıdır.

Elma yeşil yaprakbitine karşı vejetasyon süresi boyunca 100 sürgünden 15’inde bulaşıklık varsa uygulama yapılmalıdır.

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler