VURGAREN 70 WP

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu
Şeker Pancarı Toprak ile taşınan mantarlar (Fusarium sp., Pythium sp., Aphanomyces sp., Rhizoctonia sp.) 500 g/100 kg tohuma

Vurgaren 70 WP adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup A3:32 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için Vurgaren 70 WP’nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup A3:32 harici) bitki koruma ürünleri kullanılmasına özen gösteriniz.

Diğer bitki koruma ürünleri ile karıştırılmadan önce ön karışım testi yapılması önerilir.

HYMEXAZOLE:
Sistemik toprak ve tohum fungisitidir. 
DNA/RNA sentezini engeller. 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:

Tohum uygulaması: Şekerpancarı tohumları elenerek bir kaba konmalı, tohuma yetecek dozda ilaç karışımı sulandırılarak veya sulandırılmadan hazırlanmalı, ilaçlama bidonu veya tankına alınan tohumlar üzerine hazırlanan ilaç karışımı pülverize edilerek tohumların tamamen ilaçla kaplanacak şekilde uygulanması sağlanmalıdır. Ayrıca homojen kaplama sağlanabilecek, tohuma ilacı püskürtme prensibi ile çalışan yürür bantlı veya döner diskli tohum ilaçlama sistemleri kullanılabilir.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Bitki koruma ürünlerinin tohuma iyice yapışması için özel yapıştırıcı ilave edilebileceği gibi, 100 kg şeker pancarı tohumu 5 litre su ile nemlendirilir, uygulamadan sonra tohumlar ekime hazır hale gelmiş olur.

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler