VURGAREN 70 WP

VURGAREN 70 WP

VURGAREN 70 WP

Fungisit

WP (Islanabilir Toz)
%70 Hymexazole

Ürün Belgeleri

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR

Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Dozu PHI
Şeker Pancarı Toprak altı ve tohum ile taşınabilir mantar () 500 g/100 kg tohuma
Vurgaren 70 WP adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup A3:32 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için Vurgaren 70 WP’nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup A3:32 harici) bitki koruma ürünleri kullanılmasına özen gösteriniz.
Diğer bitki koruma ürünleri ile karıştırılmadan önce ön karışım testi yapılması önerilir.
HYMEXAZOLE:
Sistemik toprak ve tohum fungisitidir. 
DNA/RNA sentezini engeller. 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:
VURGAREN 70 WP genellikle Thiram (BEST FORTE 80 WP) terkipli bitki koruma ürünleri ile beraber karıştırılarak kullanılmaktadır. Bu şekilde çok geniş spektrumdaki toprak altı mantarlarını kontrol imkânı doğmaktadır.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:
Bitki koruma ürünlerinin tohuma iyice yapışması için özel yapıştırıcı ilave edilebileceği gibi, 100 kg şeker pancarı tohumu 5 litre su ile nemlendirilir, önce Thiram (BEST FORTE 80 WP) terkipli bitki koruma ürünü ve daha sonra VURGAREN 70 WP özel olarak geliştirilmiş aletler ile homojen bir şekilde tohuma karıştırılır. Uygulamadan sonra tohumlar ekime hazır hale gelmiş olur

Benzer Ürünler

Ürün ile aynı kategoriden ürünler