HAKKIMIZDA

2002 yılında kurulan Agrobest Grup, tohum, bitki koruma, bitki besleme ve hasat sonrası çözümler alanlarında uzmanlaşmış tarım şirketleri grubudur.

Bitki koruma ürünleri üreten ABG Enternasyonel, hibrit sebze tohumları üreten AD Rossen, biyolojik & botanik ürünler ile bitki besleme çözümlerini üreticilerle buluşturan United Biotics ve hasat sonrası depolama çözümleri sunan Sency Fresh şirketleri Agrobest Grup çatısı altında yer almaktadır.

Merkezi İzmir’de bulunan Agrobest Grup, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde yıllık 30 bin ton üretim kapasiteli bitki koruma ürünleri tesisine sahiptir. Bu tesiste kaliteli üretim ve verimli iş süreçleri için gerekli olan modern teknolojileri kullanmaktadır.

Agrobest Grup, artan ürün talepleri ve genişleyen pazar ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2022 yılında Manisa Salihli'de yeni üretim tesisini devreye almıştır. Agrobest Grup Salihli Üretim Tesisleri, 66 bin metrekare kapalı alanı, yıllık 100 bin ton üretim kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük bitki koruma ürünü tesisi ünvanına sahiptir. Bu tesis, endüstri 4.0 ile tam uyumlu, dünya standartlarının üzerinde teknolojik altyapısıyla öne çıkmaktadır. Agrobest Grup Salihli Üretim Tesisleri, 210 bin metrekarelik toplam alanıyla, planlanan yeni yatırımlara hazır bir altyapı sunmaktadır.

İSO 2022 araştırmasına göre Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alan Agrobest Grup dünya genelinde 700 bitki koruma ürünü ruhsatına sahiptir. Toplam beş şirketi ve 10 farklı milletten 500 çalışanı ile tarım sektörüne hizmet veren Agrobest Grup, Türkiye’nin 4 ayrı noktasında uluslararası standartlarda faaliyet gösteren Ar-Ge tesislerine, 9 şehrinde bölge ofislerine ve 3 şehrinde lojistik merkezlerine sahiptir.

Global bitki koruma pazarında hızla büyüyen Agrobest Grup, Rusya, Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan, Sudan, Ürdün, Ukrayna, Belarus ve Mısır başta olmak üzere 25’ten fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.